boleszkowice-forum.pl

boleszkowice-forum.pl

Okapy

Okapy

Okapy

Istnieje cała masa rozmaitych rodzajów urządzeń z zakresu szeroko rozumianej branży AGD, czyli urządzeń gospodarstwa domowego, które odznaczają się przede wszystkim trwałością, wytrzymałością z racji ich niebanalnego procesu wytwórstwa i skrupulatności. Ponadto są one funkcjonalne i praktyczne w codziennym wykorzystaniu a o to przecież przede wszystkim chodzi. Ogólnie w zakresie asortymentu typu właśnie okapy można mówić o zróżnicowaniu na dwie nadrzędne kategorie, jakimi są wyciąg oraz pochłaniacz. Czym się różnią? Po pierwsze, pochłaniacz okazuje się sprzętem, jaki prowadzi do zasysania powietrza do okapu. Następnie masy powietrza zostają przemaglowane przez specjalne filtry i co za tym idzie są one w ten sposób poddane procesowi czyszczenia.

Niestety mowa tu o obiegu zamkniętym, zatem nieco gorszym niż obieg otwarty z tego względu, że to przefiltrowane w taki sposób powietrze jest wydmuchiwane znowu, na kuchnię na obszarze której okap się znajduje. Filtracja przebiega tu bardzo sprawnie i dokładnie, ale mimo wszystko, masy powietrza dokładnie te same , które jeszcze przed chwilą były zanieczyszczone przedostają się do naszego wnętrza ponownie. Ogólnie rzecz biorąc warto także wspomnieć, iż jako zarówno wentylatory czyli wyciągi powietrza, jak i pochłaniacze funkcjonując okapy, które są zamontowane do kanału wentylacyjnego.

Powietrze zasysa się w takich modelach urządzeń co następuje poprzez specjalne filtry do tego celu stworzone, a więc tak zwane filtry przeciw tłuszczowe. Mają one chronić i meble, i ściany, i sufity przed brudem i osadem, oraz co najważniejsze przed osadzającym się mocno tłuszczem. Nie ma tu widocznych na meblach czy poszczególnych elementach wyposażenia naszej kuchni bądź i tym bardziej salonu w kuchniach open space, produktów spalania. Musimy jednakże wiedzieć, że w przypadku otwartego obiegu, powietrze jest nowe, świeże, więc siłą rzeczy również i zdrowsze.

Co do wyboru okapu należycie dopasowanego do naszej kuchni, musimy pamiętać, aby jego szerokość przewyższała szerokość kuchenki, nad którą okap ma wisieć tak, aby gromadzenie brudów i tłuszczu było jak najdokładniejsze. Optymalne jest, aby był to okap szerszy, ale to idzie w parze często z wysoką ceną, zwłaszcza gdy mowa o mechanizmach nowoczesnych, więc jeżeli na taki typ okapu nie możemy sobie pozwolić, lepszym wariantem będzie przynajmniej równa szerokości kuchenki szerokość naszego pochłaniacza.

napisane przez: